STREET FUTBALOVÝ TURNAJ

TRNAVA


16.9.2018
/parkovisko pri City Arene/

Víťaz detského turnaja: Spartak Trnava U10
Víťaz dospelého turnaja: Atletico Trnava

Futbal v meste má za sebou prvé skupinové kolo, ktoré hostila Trnava. Parkovisko vedľa City Areny v Trnave sa v nedeľu 16.9.2018 zmenilo na turnaj v pouličnom futbale. Doobeda si to medzi sebou rozdali detské tímy v kategórii U10. Po obede ich vystriedali dospelí.

Nadšenie, smútok i pravá futbalová atmosféra. Nič z toho nechýbalo v Trnave! Na otváracom turnaji nemohol chýbať ani ambasádor našej ligy Martin Mikulič, ktorý do Trnavy priviezol svoj tím. „Street futbal má svoju tradíciu. Docent Kačáni či pán Malatinský, obaja propagovali túto myšlienku vo veľkom. Stretávajú sa tu starí, mladí, všetci, čo milujú futbal,“ hovorí Martin Mikulič. Podporiť akciu prišli i futbalisti Spartaka Trnava. „Je to zaujímavá akcia. Propaguje to veľký futbal, propaguje to našu ligu a my sme radi, že sme pritom,“ hovorí brankár Spartaka Martin Chudý!

V detskej kategórii sa z víťazstva a postupu do celoslovenského finále tešili mladí futbalisti Spartaka Trnava U10. Víťazom v kategórii dospelých sa stal tím Atletico Trnava. Oba tímy už sú istým finalistom a pocestujú na finále do Bratislavy, ktoré je predbežne na pláne 9.6.2019. Vo finále sa stretne 12 najlepších tímov v dospelej a detskej kategórii. Víťaz získa okrem hodnotných cien od partnerov aj zájazd na zápas tímu ambasádora projektu Stanislava Lobotku.